Wyjazd do Zagrody Alpaki w Koziej Górce

W dniu 26.05.2026r nasi najmłodsi uczniowie udali się do Gospodarstwa – Zagrody Alpaki w Koziej Górce.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pełna atrakcji. Na miejscu poznaliśmy alpaki i dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o ich życiu. Mogliśmy je karmić, głaskać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Zwierzęta były spokojne i bardzo przyjazne. Podczas wycieczki właściciel alpak opowiadał nam, czym się żywią , skąd pochodzą i jak należy się nimi opiekować. Dowiedzieliśmy się także, że ich wełna jest bardzo cenna i wykorzystuje się ją do produkcji ciepłych ubrań.

Największą atrakcją była jazda bryczką po okolicy Wszyscy świetnie się bawili i spędzili czas na świeżym powietrzu. Wycieczka była udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Przejdź do treści