X Spotkanie z Kuchnią

?Jedz zdrowo i kolorowo? to hasło przewodnie tegorocznej, X już edycji, ?Spotkania z Kuchnią?, które odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Grębowie. Uczestnicy imprezy, jak co roku, smakowali przepyszne potrawy sporządzone przez uczniów szkół przysposabiających do pracy, którzy przyjechali z 8 placówek, m.in. z SOSW Leżajska, Przemyśla, Strzyżowa, Rudnika oraz ZSS w Kolbuszowej i Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjnego ? Radość Życia? z Sandomierza.

Zdrowe i smaczne, a jednocześnie przepięknie wyglądające dania ozdobiły stoły gościbiorących udział w imprezie. Każdy mógł posmakować potraw, które nie tylko estetycznie wyglądają, ale przede wszystkim dają naszemu organizmowi witaminy i mikroelementy niezbędne dla zdrowia.

Celem imprezy było głównie umożliwienie uczniom ze szkół specjalnych prezentacji swoich umiejętności kulinarnych, wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy placówkami prowadzącymi kształcenie uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, jak również kształtowanie właściwych nawyków kulinarnych i estetycznych oraz rozwijanie samodzielności uczniów przy wykonaniu zadań.

Swoją obecnością konkurs zaszczycili przedstawiciele lokalnych władz powiatowych i gminnych, jak również  p. dr  Barbara Wolny-  rejonowy Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Dodatkową atrakcją konkursu był pokaz iluzjonisty z Krakowa p. Łukasza, Kupiniaka, który przedstawił emocjonujący show z ciekawymi sztuczkami magicznymi, jak również pokaz baristyczny w wykonaniu firmy ?Konesso? ze Stalowej Woli.

Imprezę o tak dużym zasięgu udało się zorganizować dzięki wparciu finansowemu Powiatu Tarnobrzeskiego w formie realizacji zadania publicznego przez Stowarzyszenie ?S.O.S.?, działające przy Ośrodku oraz sponsorów, m.in.: Karabela Sp.z o.o., RiA Jamnica, Karczma Jorgula, Eugeniusz Borkowski Przetwórstwo Mięsa, Cuda Wianki Słodkie s.c., Cukiernia Motycze, Cukiernia Jugo, Restauracja Markato, US w Stalowej Woli, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Piekarnia Karolina.

Uczestnicy spotkania podczas imprezy mieli możliwość wzajemnej inspiracji oraz czerpania pomysłów, które wykorzystają nie tylko podczas zajęć szkolnych. Przepisy na dania wykonywane przez uczniów można znaleźć na stronie internatowej Ośrodka.

Skip to content