AKTUALNOŚCI

 

 

 

Wyjazd do OSP w Grębowie

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”  … Pomaganie jest fajne. Daje dużo radości i satysfakcji. Sprawia, że jesteśmy z siebie dumni. Tą dumę poczuliśmy dziś – 26.04.2023, gdy przywieźliśmy zakrętki zebrane przez uczniów i pracowników naszego Ośrodka do remizy OSP w Grębowie. A było ich naprawdę DUŻO J. Spotkanie ze strażakami ochotnikami było okazją do zwiedzenia remizy, obejrzenia wyposażenia samochodów strażackich oraz sprzętu gaśniczego i ratunkowego. Wizyta w OSP Grębów przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Bardzo dziękujemy druhom strażakom za ciepłe przyjęcie, zwłaszcza za głośne powitanie sygnałem syreny strażackiej. Było głośno !

Świętujemy Dzień Kobiet

Za nami piękna i sympatyczna uroczystość- Dzień Kobiet. Wszystkie panie- uczennice, nauczycielki, panie pracujące w administracji i obsłudze, zostały w tym dniu obdarowane nie tylko miłym uśmiechem, życzeniami od męskiego grona naszej szkoły, słodką niespodzianką, ale również pachnącą różyczką. Wielką niespodzianką był przygotowany przez panów i chłopców program artystyczny, okraszony wierszem, dobrym humorem i piosenką. Aż chciałoby się, żeby takie święta były przynajmniej raz w miesiącu . Serdecznie dziękujemy!

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w klasach SPdP

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny  – święto nas wszystkich. Radosne, uroczyste i pełne miłych niespodzianek. Jedną z nich była wycieczka do Tarnobrzega. Wyjazd miał charakter edukacyjno-rekreacyjny, co jest już tradycją w naszej szkole. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Polskiego  Przemysłu Siarkowego, gdzie poznaliśmy historię powstania kopalń siarki w naszych regionie i poszerzyliśmy wiedzę na temat specyfiki pracy górników. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu, gdzie wraz z naszym dyrektorem p. Januszem Galiniakiem spotkaliśmy się ze starostą p. Jerzym  Sudołem i wicestarostą p. Jackiem  Rożkiem. Celem naszej wizyty było złożenie na ręce władz powiatu prośby o objęcie honorowym patronatem jubileuszowego X Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych, organizowanego przez nasz Ośrodek. Po spotkaniu w starostwie udaliśmy się do kręgielni „Fankula”. Tam niektórzy z nas odkryli wybitne wręcz zdolności w rzucaniu kulą do celu. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Na pewno tam wrócimy.

Zabawa walentynkowo- karnawałowa

Huczne i smaczne zakończenie Karnawału🎆🎈🎇✨🥯. Zabawa walentynkowo- karnawałowa zwieńczyła okres imprez, zabaw i konkursów związanych z tym radosnym czasem w SOSW w Grębowie🥐🎈. W rytmie najnowszych przebojów , pełni dobrego humoru i chęci do tańca uczniowie „ wymiatali” na parkiecie, włączając się w organizowane zabawy taneczne i towarzyskie💃🕺. Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową oraz rozdanie poczty walentynkowej. W przerwie zabawy uczestnicy wzmocnili się pysznymi pączkami i faworkami , które serwowała kuchnia internatu.

Ogłoszenie naboru na stanowisko sekretarza szkoły

Otwarcie altany w ramach Inicjatywy pn. „Nasze miejsce do pracy, zabawy i nauki”

Grupa nieformalna „NASZ OGRÓD” pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dziecka i Jego Rodziny „S.O.S.” w Grębowie zrealizowała Inicjatywę pn. „Nasze miejsce do pracy, zabawy i nauki”.
Dzięki środkom pozyskanym z projektu  „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” zagospodarowany został teren przy budynku szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Grębowie.
Powstała altana oraz  ogródek z drzewami, krzewami owocowymi i ziołami. Miejsce to posłuży przede wszystkim wychowankom Ośrodka do prowadzenia zajęć z zarówno edukacyjnych jak i pozalekcyjnych oraz organizowania imprez okolicznościowych. Ponadto rodzice dzieci i okoliczni mieszkańcy będą mogli odpocząć w altanie, czy to podczas odwiedzania zabytkowego parku, czy podczas oczekiwania na dzieci korzystające z zajęć wczesnego wspomagania.
Kwota dofinansowania to 6000 zł. Do pracy podczas realizacji zadania zaangażowani zostali uczniowie, pracownicy Ośrodka i członkowie Stowarzyszenia.

Prace konserwatorskie w parku

W SOSW w Grębowie trwają prace konserwatorskie w parku w ramach realizacji zadania ” Pielęgnacja i konserwacja pomników przyrody” realizowanego przez Powiat Tarnobrzeski w ramach współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, który dotuje zadanie w kwocie 14 939,64 zł. Wkład  własny zapewnia Powiat Tarnobrzeski wpisując się tym samym w kolejną realizację zadań zapewniających bezpieczeństwo osób przebywających i zwiedzających piękny zabytkowy obiekt. Firmą realizującą pielęgnacje i konserwację drzew jest ArbForest z Niska. Prace są wykonywane z użyciem specjalistycznych sprzętów oraz na linach co stanowi atrakcję dla osób uczestniczących w zajęciach w SOSW.

#SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta 26.10.2022r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejscowość Zabrnie, gdzie znajdują się mogiły bohaterskich żołnierzy walczących o niepodległość Polski. Na miejscu zapaliliśmy znicz i odmówiliśmy krótką modlitwę. Tego samego dnia wychowankowie internatu pod opieką wychowawców udali się na Cmentarz Parafialny w Grębowie, gdzie odwiedzili Kaplicę, w której spoczywają patroni naszego Ośrodka – Teresa i Seweryn Dolańscy wraz z rodziną. Ku pamięci zapalili znicz i odmówili krótką modlitwę, oddając w ten sposób szacunek ostatnim właścicielom naszego pięknego pałacu.

Sprzątanie Leśnictwa Zapolednik

Za oknem piękna, złota polska jesień. Liście przybierają barwy brązu i czerwieni, nierzadko stają się również żółte lub pomarańczowe. Opadając, tworzą na ścieżkach kolorowe, szeleszczące dywany. Wszystko to sprawia, że spacer staje się prawdziwą przyjemnością, ucztą dla oczu. Dlatego też uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z wielką ochotą uczestniczyli w wyjeździe do Leśnictwa Zapolednik. Tam spotkali się z leśniczym Adamem Kowal, który przypomniał zasady zachowania się podczas pobytu w lesie, opowiedział o jego mieszkańcach i ich zwyczajach.  Następnie udaliśmy się na spacer po lesie, podczas którego zebraliśmy parę worków śmieci. Ale nie tylko. Znaleźliśmy również sporo pięknych, zdrowych grzybów. Uwieńczeniem wyjazdu było ognisko i oczywiście pieczona na ogniu kiełbasa. Nie obyło się bez śpiewu i tańców. Kto nie był, niech żałuje!

Zaproszenie

W środę 12 października o godzinie 11.00 w Świetlicy Internatu, odbędzie się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytów.

IX Podkarpacki Turniej Bowlingowy w Mielcu

Dnia 6 października zawodnicy naszego Klubu Olimpiad Specjalnych „Iskierka”, po raz pierwszy wzięli udział w IX Podkarpackim Turnieju Bowlingowym w Mielcu. Wszyscy uczniowie spisali się na medal, zajmując wysokie miejsca. Zawodnikom gratulujemy, a Organizatorom turnieju bardzo dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej imprezy sportowej.

MITYNG KOLARSKI

Po raz jedenasty nasi uczniowie, zawodnicy klubu OS Iskierka startowali w mityngu kolarskim organizowanym przez ZSS w Tarnobrzegu. Uczniowie zajęli miejsca na podium: Kinga Tokarz – I miejsce, Dominika Ciba, Karol Tomaszewski i Kacper Maciąg II miejsce, Tomasz Chojnacki miejsce III .Jak zawsze zawodników wspierał i dopingował P.Dyrektor Janusz Galiniak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Organizatorom zaś dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej pięknej, sportowej imprezie.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w czwartek 1 września. Przed spotkaniem w szkole zapraszamy na mszę świętą o godzinie 8.15 w kościele w Nowym Grębowie.

STARSZE WIADOMOŚCI

 

Skip to content