AKTUALNOŚCI

XII Spotkanie z Kuchnią – ,,Kuchnia Wegetariańska – na słodko i wytrawnie”

W dniu dzisiejszym tj. 12 maja w naszym Ośrodku odbyło się XII Spotkanie z Kuchnią. Tegoroczna edycja spotkania została zorganizowana pod hasłem:” Kuchnia Wegetariańska – na słodko i wytrawnie”. W spotkaniu uczestniczyło sześć placówek i szkół specjalnych . A były to: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny ,,Radość Życia” z Sandomierza, ZSS z Tarnobrzega, SOSW ze Strzyżowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska oraz Grębowa. Na stołach królowały przepiękne i smakowite potrawy przygotowane z wielkim zaangażowaniem przez uczniów oraz ich opiekunów. Nie tylko cieszyły one oczy, ale również były zdrowe i bardzo smaczne. Możemy o tym zapewnić, gdyż większość uczniów i nauczycieli mogła ich posmakować. Niesamowite, jaką inwencją wykazali się młodzi kucharze, jak wiele ciekawych połączeń smakowych można wyczarować z owoców, warzyw, ryb, kasz. Oto nazwy niektórych pyszności: krokiety z kaszy jęczmiennej i cukinii, sałatka z awokado i serem feta, wegański kebab na zielono, koktajl bananowo- orzechowy, napój z pietruszki, sałatka tabbouleh libańska, sałatka owocowa, ciasto marchewkowe, sernik oreo, smoothie owocowe, galaretka w owocu, tarta warzywna, kremówka rudnicka, i wiele wiele innych. Atrakcją imprezy był pouczający wykład na temat diety bezglutenowej wygłoszony przez panią Agnieszkę Bednarską z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego ,,Radość Życia”.Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatowych, wojewódzkich, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Rady Rodziców.Uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zapraszamy do obszernej fotorelacji.

Projekt Edukacyjny Emocja

W kolejnej odsłonie Projektu Edukacyjnego Emocja oraz innowacji pedagogicznej EkoEmocje, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zrealizowali 4 Moduł „Kraina Empatii”. Zorganizowano Zielony Dzień, podczas którego uczniowie przygotowali pyszne i oczywiście zielone pierogi. Odbyły się również zajęcia „Oszczędzamy energię”, których efektem były zaprojektowane i wykonane przez uczniów plakietki przypominające o wyłączaniu światła. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach dotyczących empatii. Wyzwania, przed jakimi stanęliśmy dostarczyły nam mnóstwo dobrej zabawy ale i refleksji, że jesteśmy integralną częścią przyrody. Musimy o nią dbać, szanować jej dary i ochraniać przed dewastacją. Równie ważna jest troska o nasze zdrowie psychiczne, potrzeby i uczucia. Nasze i naszych bliskich. Uczmy się empatii!!

Niebieski Bieg

25 kwietnia młodzież z Naszego Ośrodka brała udział w Niebieskim Biegu świadomości autyzmu pod hasłem,, Pragnę być razem z innymi,,, organizowanym przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny ,,Radość Życia,, w Sandomierzu. Podczas pokonywania trasy uczniowie mieli do rozwiązania różne zadania, za które otrzymywali punkty, m.in. z zakresu profilaktyki zdrowotnej, umiejętności motorycznych. Mieli także do rozwiązania test wiedzy o Sandomierzu, test wiedzy muzycznej oraz zadania z rozpoznawania i nazywania emocji. Nasza drużyna spisała się na medal i zdobyła maksymalną ilość punktów. Na zakończenie biegu przy ognisku odbyły się gry i zabawy oraz poczęstunek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w tak ważnym wydarzeniu.


20 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły zwiedziła wystawę czasową pt. „Reksio – przyjaciel na medal” w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Wystawa została zorganizowana z okazji 55. urodzin bohatera wieczorynki. Wiele radości sprawiło nam obejrzenie nie tylko eksponatów, ale również dwóch odcinków „Reksia”.


Nasza szkoła bierze udział w dziesiątej, jubileuszowej, akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Tematem przewodnim akcji jest miłość.

Laboratoria Przyszłości

Dzięki drukarce 3D, zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości, udało nam się stworzyć pisanki i zajączki wielkanocne w nowoczesnej odsłonie. Ozdoby zostały wykorzystane do dekoracji stroików, które wraz z życzeniami świątecznymi trafiły do Przyjaciół naszej szkoły.

Dzień Czekolady

🍫🍫W dniu dzisiejszym obchodziliśmy przepyszne święto 🍫„Dzień Czekolady” . Uczniowie mieli okazję poznać historię czekolady oraz proces jej powstawania. Dowiedzieli się z jakich składników jest przygotowana i co wpływa na jej smak.Czekolada nie tylko wyśmienicie smakuje😋😋, ale również spożywana w umiarkowanych ilościach ma pozytywny wpływ na zdrowie.💪❤🧠Na koniec czekoladowych zajęć na uczniów czekała niespodzianka – fontanna czekolady. Do degustacji raczej nie trzeba było nikogo namawiać.🤭🤭🤭 Mamy nadzieję, że „Dzień Czekolady” na stałe zagości w naszym kalendarzu imprez.

Akcja charytatywna ,,Plecaczek powitalny”

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie została zorganizowana akcja charytatywna „Plecaczek powitalny”, której celem było wsparcie najmłodszych mieszkańców Ukrainy dotkniętych wojną. W ramach akcji dzieci przekraczające polską granicę otrzymały specjalnie przygotowane plecaczki, zawierające najpotrzebniejsze rzeczy, które umilą im czas i wywołają uśmiech na ich twarzy. W plecaczkach znalazły się napoje, słodycze, przytulanki, kredki i kolorowanki oraz artykuły higieniczne. Do akcji dołączyli się rodzice uczniów SOSW, dzieci uczęszczających na WWRD, nauczyciele i pracownicy oraz zaprzyjaźnione z SOSW placówki i instytucje: Przedszkole w Grębowie, Szkoła Podstawowa w Zabrniu oraz pracownicy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Za koordynowanie działań odpowiedzialni byli nauczyciele i pracownicy SOSW w Grębowie: Sybilla Żukowska, Agata Golik oraz Paulina Czerniec. Łącznie udało się zebrać 82 plecaki z kompletnym wyposażeniem. Przekazane zostały do Urzędu Gminy w Zaleszanach w celu dalszej dystrybucji do punktów recepcyjnych oraz przejść granicznych.

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.🔵Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. 🔵🔵🔵W SOSW w Grębowie rozpoczęliśmy obchody tego święta od organizacji Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Niebieski Kwiat”. Uczniowie stworzyli niezwykle dzieła: kwiaty z bibuły, z papieru , z wykorzystaniem naturalnych elementów, plakaty, na których motywem przewodnim były niebieskie kwiaty. Powstała prawdziwie artystyczna galeria prac , która ozdobiła szkolny korytarz. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oczywiście ubiór w kolorze „blue” obowiązywał wszystkich co uwidacznia nasza fotorelacja. A przy bramie wjazdowej pojawił tematyczny baner : „Kwiecień miesiącem autyzmu”.

Mecz towarzyski z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Mecz towarzyski z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Ciepło, cieplej najcieplej….. temperatura na zewnątrz jest coraz przyjemniejsza, a w naszej szkole od poniedziałku obchodzimy Powitanie Wiosny. Były już sympatyczne spacery, podczas których podziwialiśmy budzącą się do życia przyrodę, było topienie Marzanny w pobliskiej rzece Łęg, były zajęcia plastyczne, podczas których wykonywano wiosenne kwiaty. Zwieńczeniem tego sympatycznego tygodnia był emocjonujący mecz towarzyski pomiędzy nauczycielami i uczniami. Kto wygrał? Trudna sprawa….Musimy to przyznać …….Pomimo głośnego aplauzu, oklasków i dopingu – Górą Młodość. Uczniowie są zwycięzcami. Nauczyciele od weekendu rozpoczynają ostre treningi i przygotowują się do rewanżu.

Pomoc dla Ukrainy

Nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.
W starostwie utworzony jest powiatowy magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc będzie skierowana dla Pani Olgi Pawłowskiej z Drohobycza. Starostwo współpracuje z Panią Olgą już kilka lat. Pani Olga jest prezesem Fundacji Aniołów Stróżów w Drohobyczu i Fundacji Świętego Antoniego w Drohobyczu. Fundacje te prowadzą działalność charytatywną na rzecz chorych i ubogich. W chwili obecnej Pani Olga wspiera matki z małymi dziećmi odbierając je z granicy i przewożąc do przygotowanych miejsc zakwaterowania w głębi naszego kraju, a także pomaga w przekazywaniu potrzebnej pomocy humanitarnej osobom, które zostały na Ukrainie. Ostatnio zebrane dary zasiliły konwój humanitarny pani Olgi.

Dzień wody w naszej szkole.

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody  przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie  uczniowie naszej szkoły poprzez  uczestnictwo w specjalnych lekcjach poświęconych tematowi kryzysu wodnego oraz udziału w konkursie tematycznym.
„EcoEmocje”

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy,  w ramach innowacji pedagogicznej EkoEmocje, uczestniczyli w zajęciach poświęconych dokarmianiu ptaków zimą. Zadaniem uczniów było wykonanie karmników z ekologicznych materiałów oraz zainstalowanie ich na terenie parku Ośrodka. Kolejne zadanie, przed jakim zostali postawieni uczniowie, i z którego wywiązali się znakomicie, polegało na założeniu zielonego ogródka w klasie. W tym celu udaliśmy się do zaprzyjaźnionego gospodarstwa ogrodniczego państwa Ziębów w Grębowie. Tam pod okiem miłych pań pracujących w szklarniach, uczyliśmy się jak prawidłowo sadzić kwiaty ozdobne w doniczkach. W ramach uznania za duży zapał i zaangażowanie przy pracy, uczniowie otrzymali sadzonki kwiatów, które już dziś zdobią nasze klasy. W lutym zrealizowany został Moduł 3 Moc Słów w ramach Międzynarodowego Projektu  Edukacyjnego  Emocja. Uczniowie poprzez różne zabawy i scenki sytuacyjne, poznali sposób, w jaki słowa innych wpływają na  nasz  nastrój, samopoczucie i samoocenę.

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem👮‍♂️👮‍♂️Ferie tuż tuż ….a do nas przyjechał pan policjant, który opowiedział nam o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, jakie mogą na nas czyhać na śniegu i lodzie. Bo przecież najważniejsze, aby wszyscy cali zdrowi wrócili do nas po zimowych szaleństwach i aby podczas czasu wolnego kierować się zdrowym rozsądkiem i uważnością. Pan policjant omówił również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji gdyby jednak coś nieprzewidzianego się przydarzyło i wymagało interwencji przedmedycznej.

Laboratoria Przyszłości

Szkoła podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Grębowie została doposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Program realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 30000 zł. Wszystkie środki zostały wykorzystane w 2021 roku.
Zakupiona została drukarka 3D z laptopem, długopis 3D, sprzęt audio- video do realizacji nagrań w tym: aparat fotograficzny z oświetleniem, gimbalem, statywem, mikrofonem i mikroportem, maszyna do szycia i hafciarka ze specjalistycznym oprogramowaniem, żelazko i deska do prasowania. Ponadto zakupiono narzędzia i materiały do obróbki drewna (m.in. wiertarko – wkrętarkę, młotki, śrubokręty, suwmiarkę, tarniki, taśmy miernicze).
Z zakresu elektroniki i techniki doposażono szkołę w stację lutowniczą, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, kilka zestawów  konstrukcyjnych i modelarskich, pistolety do klejenia na gorąco, laminator.
Nauczyciele uczący w szkole podstawowej zostali przeszkoleni z zakresu obsługi zakupionych sprzętów.
Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przede wszystkim na lekcjach informatyki, techniki i zajęciach pozalekcyjnych informatycznych i artystycznych. W mniejszym zakresie sprzęt, pomoce i materiały będą wykorzystywane na wszystkich przedmiotach edukacyjnych zarówno matematyczno- przyrodniczych jak i humanistycznych.


„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Projekt Ekologiczny- „Kubusiowi Przyjaciele Natury”🐻👩🏻‍🤝‍👩🏻Uczniowie kl. 0-III realizują zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”🌲🌲🍀🌳🍁 Na zajęciach zdobywają wiedzę, jak dbać o przyrodę, zwierzęta oraz jak ważna jest aktywność fizyczna dla ich zdrowia i rozwoju.
„Poznaj Polskę”- wycieczka do Wieliczki i Krakowa

17 listopada – kolejny listopadowy bardzo emocjonujący dzień za nami. W ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę” Powiat Tarnobrzeski pozyskał środki finansowe na zorganizowanie całodziennej wycieczki edukacyjnej. Podczas wycieczki odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce oraz do stary gród Kraków. Tam naszym punktem turystycznym było Muzeum Narodowe – Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach. Schowana pod ziemią kopalnia ze swoimi skarbami w postaci przepięknych kaplic, rzeźb, podziemnych jezior, zrobiła na zwiedzających niesamowite wrażenie. Uczniowie dzięki interesującej prelekcji pana przewodnika mogli dowiedzieć się, jak wyglądała praca w kopalni w dawnych czasach. A przepyszny obiadek spożyty w restauracji „Budryka” mieszczącej się 125 m pod ziemią smakował wyśmienicie. Na pewno warto wrócić do tego pięknego miejsca. Równie wielkie wrażenie zrobiły na nas dzieła wielkich polskich twórców, które mogliśmy zobaczyć w Muzeum. Zobaczenie oryginalnych obrazów znanych, polskich malarzy to niemal mistyczne przeżycie. Polecamy odwiedzenie Galerii, gdzie bilet kosztuje przysłowiową złotówkę.

„EkoEmocje”

W ramach innowacji pedagogicznej „EkoEmocje”, która jest realizowana w Szkole Przysposabiającej do Pracy, uczniowie uczestniczą w zajęciach poświęconych m.in. kształtowaniu postaw i nawyków ukierunkowanych na ochronę środowiska naturalnego  oraz poznawaniu przyrody.  Ważnym aspektem tych  zajęć jest to, że uczniowie są angażowani do zadań wymagających obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie i przeżywanie. Wśród wielu działań, jakie zostały zrealizowane, należy wymienić : sporządzenie soków na zimę  z czarnego bzu i pigwy, założenie kącika przyrodniczego z darami jesieni, stworzenie zielonej przestrzeni w klasie, zasadzenie ozdobnych roślin doniczkowych, posadzenie dęba w parku Ośrodka. Odbyło się również spotkanie z zaprzyjaźnionym już p. Januszem  Wepsięć – pracownikiem Regionalnego Centrum Promocji   Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu. Wizyta p. Janusza poświęcona była omówieniu gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie parku Ośrodka. Wymienione wyżej działania zostały zrealizowane w ramach modułu I innowacji „EkoEmocje”. Przed nami kolejne wyzwania, o których na pewno poinformujemy.

Wycieczka do Archipelagu „Roztocze” – Park Żywiołów.

W dniu 4 listopada odwiedziliśmy wspaniałe miejsce Archipelag „Roztocze” – Krainę Dobrej Zabawy. Znajdują się tam sale doświadczalne oraz interaktywne pomieszczenia, gdzie można  zapoznać się z działaniem żywiołów, poznawaniem ich wszystkimi zmysłami przy pomocy ultranowoczesnych technologii ( AR i VR).
Zwiedzaliśmy również Park Miniatur Kresowych, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wspaniałe budowle  z czasów Pana Wołodyjowskiego, np. Rozłogi, Sicz Zaporoska, Kamieniec Podolski, wykonane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół robią ogromne wrażenie.
Wycieczka była tak fantastyczna,  że powstała taka oto rymowanka na jej temat. Oczywiście prosimy o potraktowanie jej z przymrużeniem oka.

Dzisiaj w szkole wycieczkę mamy,
 I w  kierunku Roztocza ruszamy.
Blisko, blisko coraz bliżej,
do  miejscowości Budy zmierzamy.
A tam cudów jest niemiara  
Wiec radosna cała wiara.
Tu czarują nas żywioły,
 Ogień,  woda  i powietrze,
i kto zgadnie co jeszcze?
W innej sali posłuchamy,
 jak przyroda rozmawia z nami.
W kolorowym piasku się bawimy,
Góry, doliny i morza tworzymy
Odpoczniemy na leżaczku,
Przy szemrzącym potoczku.
W escape roomie
Nie każdy zrozumie,
o co chodzi  z tym szukaniem,
Klucze, kody, zgadywanki,
Łamigłówki i dyskusje
jak opuścić to miejsce ?
Satysfakcja jest ogromna,
Nasza młodzież energicznie,
Daje radę – strategicznie,
I z pomysłem zagadki rozwiązuje,
Wielką  radość przy tym czuje!
Tu zabawa i nauka,
każdy coś dla siebie szuka,
teraz pora na obiadek,
więc życzymy  już smacznego!
bo niedługo znowu w drogę.
No w trasie nam wesoło,
śpiewy że aż gardła bolą
Było super, fajnie, bosko,
Organizatorom dziękujemy mocno!!!

Wyjazd do gospodarstwa ogrodniczego

Jesień już na dobre opanowała przyrodę i powoli znikają kolorowe kwiaty zdobiące nasze balkony i tarasy. Kończy się czas, kiedy można  cieszyć się ich zapachem i widokiem.  Ku pocieszeniu serc , uczniowie SzPdP odwiedzili miejsce, gdzie przez chwilę mogli poczuć się jak na wiosennym spacerze wśród kolorowych kwiatowych dywanów. Celem wyjazdu było gospodarstwo ogrodnicze państwa Małgorzaty i Macieja Ziębów. Tam uczniowie zostali zapoznani z procesem hodowli i pielęgnacji kwiatów. Czas tam spędzony przebiegł w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie zarówno właścicielom jak i pracownikom gospodarstwa. A za podarowane kwiaty i dary jesieni składamy ukłon.

Turniej Tenisa Stołowego

W czwartek 7 października w Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu odbył się XX Podkarpacki Turniej Tenisa Stołowego w którym uczestniczyło ponad pięćdziesięciu zawodników. Nasz Klub Iskierka Grębów reprezentowali: Weronika Król zdobywczyni brązowego medalu, Krzysztof Oleksak – srebrnego a Łukasz Burdzel, Wiktor Andres i Patryk Gorgoń stanęli na najwyższym stopniu podium. Sportowców wspierał i motywował do dobrej gry, obecny na zawodach P. Dyrektor Janusz Galiniak. Organizatorom turnieju dziękujemy a naszym zawodnikom życzymy kolejnych zwycięstw.

Podkarpacki Mityng Kolarski

Już po raz dziesiąty zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych ISKIERKA Grębów wystartowali w Podkarpackim Mityngu Kolarskim organizowanym przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Podkarpackie, Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu oraz Fundację „Tu jestem”. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania ten sam odcinek trasy- 1200m, biegnący wzdłuż plaż Jeziora Tarnobrzeskiego. Nasi uczniowie w składzie: Ciba Dominika, Król Wiktoria, Maciąg Kacper, Oleksak Krzysztof, Raban Łukasz, Chojnacki Tomasz startowali w swoich grupach sprawnościowych i wszyscy otrzymali medale oraz  wartościowe nagrody. Organizatorem Mityngu dziękujemy a naszym uczniom życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

W ubiegłą środę uczniowie kl VIa i I BS wraz z opiekunami udali się do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli na wystawę pt ” Pierwotna Puszcza Sandomierska „. Obecnie Puszcza Sandomierska to jeden z najpiękniejszych przyrodniczo kompleksów leśnych Polski – obszar specjalnej ochrony ptaków i siedlisk Natura 2000 „Puszcza Sandomierska”. Mało znana jest jednak historia przyrody tego miejsca i niewielu odwiedzających wie, że do wczesnego średniowiecza przez obecne Kotlinę Sandomierską po Rzeszów, Lasy Janowskie i Puszczę Solską aż po próg Roztocza rozciągała się zwartym masywem pierwotna puszcza. Znajdował się tam dziewiczy las z bogatym i zróżnicowanym drzewostanem, a także matecznik licznych, obecnie rzadkich lub wymarłych zwierząt. Wystawa miała na celu zaprezentowanie unikatowej fauny, m.in. żubrów, niedźwiedzi, wilków, jeleni, głuszców i cietrzewi w scenerii pierwotnej puszczy tętniącej życiem, która kiedyś była rewirem łowieckim polskich władców. Znaczną część ekspozycji zajmowały owady oraz ich przystosowania do życia w różnych siedliskach. Na wystawie nie zabrakło również części edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży. Na podsumowanie uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych na których przygotowali zakladki do książek.

Wyjazd integracyjny uczniów szkoły przysposabiającej do pracy

Początek roku szkolnego już za nami. Powoli oswajamy się z myślą, że zaczęliśmy kolejny rok zmagań z nauką. Dla niektórych z nas to rok zmiany szkoły i  nowych znajomości.  Na pewno nie jest łatwo. Dlatego już na początku września wybraliśmy się na nad Jezioro Tarnobrzeskie.  Wyjazd miał charakter integracyjny. Było plażowanie, grillowanie i moczenie stóp.  Wygląda na to, że wszyscy dobrze się bawili, zresztą zobaczcie sami. 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 w budynku szkoły. Najpierw zapraszamy na spotkanie ogólne z Panem Dyrektorem a następnie na spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
Prosimy o zasłanianie ust i nosa zarówno rodziców jak i uczniów!

O godzinie 8.15 w miejscowym kościele będzie odprawiana msza z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Wykaz podręczników dla szkoły branżowej

STARSZE AKTUALNOŚCI